Planujecie wybudowanie własnego domu? To inwestycja wymagająca nie tylko odpowiednich funduszy, ale również właściwych uzgodnień, ponieważ budowa domu oczami kobiety oraz mężczyzny odbywa się często zupełnie inaczej. Na jakie aspekty zwracają uwagę inwestorki?

Najważniejszy jest dobry projekt domu

Podstawą do rozpoczęcia budowy domu jest jego projekt. To on będzie warunkować wygląd budynku, ale też jego funkcjonalność, koszty eksploatacji, bezpieczeństwo. Jaki dom podoba się kobiecie?

Przy wyborze projektu domu kobiety najczęściej zwracają uwagę na poniższe kwestie:

  • duża, otwarta przestrzeń, na przykład salon połączony z kuchnią
  • dodatkowe pomieszczenia, w tym garderoba, spiżarnia, pralnia
  • odpowiednio duży metraż łazienek

Pod kątem stylu architektonicznego kobiety częściej decydują się na domy o tradycyjnym wyglądzie, między innymi projekty domów ze spadzistym dachem, projekty domów dworków. Także widać popularność nowoczesnych projektów, na przykład współczesnej stodoły typu modern barn.

Techniczne aspekty według kobiety

Kobiety zazwyczaj nie zwracają tak dużej uwagi na aspekty techniczne związane z budową domu, między innymi na rodzaj materiałów czy instalacji. To na ogół domena mężczyzn, jednak też nie jest to regułą.

Odpowiednio zaprojektowana instalacja sanitarna, elektryczna, systemy bezpieczeństwa, a także rozwiązania jak inteligentny dom pomagają w codziennym korzystaniu z wymarzonego domu przez całą rodzinę.

Stylowa aranżacja wnętrz domu

Z punktu widzenia kobiety bardzo ważnym etapem realizacji domu jednorodzinnego jest także jego aranżacja. To moment, gdy można puścić wodze wyobraźni, aby dać upust swojemu stylowi. Dobór materiałów podłogowych, płytek ceramicznych do łazienki, mebli, a także dekoracji sprawia wielu kobietom wyjątkową satysfakcję, dlatego też jest on uznawany za jeden z najprzyjemniejszych etapów budowy domu.

Zatem budowa domu oczami kobiety najczęściej przebiega inaczej niż w przypadku mężczyzny. Kluczem do zadowolenia inwestorów są wspólne uzgodnienia, by dom był perfekcyjny dla każdego!

1 Comments

  • Posted 7 lipca, 2022 9:14 am
    by elewacyjnie

    Przeczytałem artykuł i uznałem go za interesujący. Podobał mi się również fragment o znaczeniu przestrzeni.

Leave a comment