Dobór właściwych butów dla małego dziecka ma bardzo duże znaczenie. Jego stopy wymagają szczególnego wsparcia, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się wtedy na obuwie profilaktyczne dla dzieci. Dlaczego warto je kupić?

Jakie buty kupić dla dziecka?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje butów dziecięcych – to buty do nauki chodzenia, wygodne kapcie po domu i do przedszkola, zimowe śniegowce czy lekkie sandałki na lato. Dobór właściwego obuwia dziecięcego ma duże znaczenie nie tylko pod kątem jego przeznaczenia, lecz też budowy i materiałów.

Dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle istotny dla rozwoju dziecięcych stóp. Tylko wtedy, gdy zostanie ono właściwie dopasowane, może zapewnić optymalne wsparcie potrzebne od momentu postawienia pierwszego kroku aż do zakończenia prawidłowego wzrostu tkanek w stopach.

Niewłaściwie dobrane buty mogą zatem przyczyniać się do pojawienia dolegliwości jak otarcia, pęcherze, a nawet wady stóp.

Dziecięce obuwie profilaktyczne – co to jest?

Aby zadbać o rozwój stóp dziecka, warto kupować dla niego obuwie profilaktyczne np. baleriny profilaktyczne. Co dokładnie kryje się pod tym terminem?

Profilaktyczne obuwie dziecięce wyróżnia się specjalną budową, aby wspomagać prawidłowy wzrost dziecka i zapobiegać pojawianiu się wad stóp, na przykład płaskostopia. Dzięki niemu dziecko może rozwijać się prawidłowo i uniknąć poważnych deformacji układu ruchu.

Obuwie profilaktyczne cechuje się zastosowaniem naturalnych materiałów jak skóry oraz tkaniny, a także specjalnie profilowaną budową. Ma szerokie czubki, usztywniane zapiętki, sięga za kostkę. Wybrane modele mają również specjalne wkładki wspomagające prawidłową pracę stóp.

Profilaktyczne buty dziecięce to szeroka gama modeli na każdą porę roku. Można kupić je bezpośrednio u producentów, w dobrych salonach obuwniczych i w sklepach medycznych.

Leave a comment