Grafitowy dach jest bardzo popularny i na jego wykonanie decyduje się dzisiaj wiele osób budujących domy jednorodzinne. Jak wykończyć elewację tak, aby pasowała do ciemnoszarego dachu? Oto 5 propozycji kolorów i dekoracje, które idealnie będą do nich pasować! W tym artykule omawiamy 5 świetnych pomysłów na zaprojektowanie elewacji domu przez kobietę architekt.

Grafitowy dach – jaki kolor elewacji wybrać?

Antracyt czy grafit to kolor ciemnoszary, który dobrze wygląda w wielu zestawieniach. Jaki kolor elewacji do grafitowego dachu dobrać? Oto 5 najlepszych barw!

1. Kolor biały
To ponadczasowy kolor elewacji, który pasuje do wielu dachów, dlatego będzie świetnie prezentować się również z grafitowym dachem.

2. Kolor beżowy
Beż i szarość to zestawienie, które doskonale pasuje do domów o klasycznym wyglądzie i nadaje im przytulny wygląd.

3. Kolor szarobeżowy
Szarobeżowy to ciepły odcień szarości z domieszką beżu. Taka barwa również wygląda nowocześnie i niebanalnie w zestawieniu z grafitowym dachem.

4. Kolor szary
Nowoczesne domy jednorodzinne dobrze prezentują się wtedy, gdy łączą podobne sobie kolory jak grafit i jasna szarość. Interesującym pomysłem może być też dom wykończony w całości w kolorze szarym.

5. Kolor brązowy
Kolor brązowy także tworzy udany duet z grafitem. Jaka elewacja domu do ciemnego dachu w tym kolorze będzie najlepsza? Warto postawić na wybarwienia drewna, które oryginalnie wyglądają na nowoczesnych budynkach.

Jakimi materiałami udekorować elewację?

Aby elewacja wyglądała jeszcze ciekawiej, warto uzupełnić ją o dekoracje. Można umieścić je na poszczególnych elementach budynku – cokołach, kolumnach, w strefie wejściowej, na parterze lub piętrze.

Doskonałym pomysłem, by ozdobić elewację domu jednorodzinnego, będą:
– Okładzina kamienna,
– Płytki klinkierowe,
– Deski drewniane,
– Płyty HPL imitujące drewno,
– Deska styropianowa,
– Sztukaterie zewnętrzne.

Żeby przetestować różne zestawienia kolorystyczne, najlepiej przygotować projekt elewacji online lub zlecić jego wykonanie w firmie projektowej. Dzięki temu można dobrać najlepszy kolor i materiał do wykończenia ścian.

Leave a comment