Choroby onkologiczne wymagają inwazyjnego leczenia, które niesie ze sobą poważne ryzyko skutków ubocznych. Jednym z nich jest nadmierne wypadanie włosów, które prowadzi nawet do całkowitego wyłysienia. To duże wyzwanie dla wielu kobiet. Właśnie dlatego ważnym elementem terapii nowotworowych poprawiającym komfort są peruki medyczne.

Peruki medyczne dla kobiet chorujących na raka

Pod pojęciem peruki medycznej znajduje się specjalny rodzaj peruki wykonanej z wytrzymałych, estetycznych, ale również hipoalergicznych materiałów. Można nosić ją nawet przez większą część dnia bez obaw o pojawienie się podrażnień.

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa peruki medyczne polecane są również dla kobiet w trakcie i po chemioterapii. Powoduje ona nadmierne wypadanie włosów i związany z tym duży dyskomfort psychiczny. Zastosowanie peruki pomaga w akceptacji siebie i poprawia samopoczucie.

Wśród wielu dostępnych produktów na dlaamazonek.pl/66-peruki-krotkie-wlosy jak peruki krótkie włosy nie są jedyną opcją. Do wyboru są również peruki z włosami średnimi oraz długimi. Włosy mogą mieć pochodzenie syntetyczne albo naturalne, na przykład słowiańskie.

Gdzie można kupić peruki medyczne?

Sprzedaż peruk medycznych prowadzi obecnie wiele firm. Wśród nich znajdują się stacjonarne salony perukarskie, ale również sklepy internetowe, które przesyłają zamówione produkty wprost do domu klienta.

Najlepszym wyborem będzie osobista wizyta, ponieważ to właśnie wtedy perukę można przymierzyć i otrzymać fachowe porady od sprzedawcy, aby dopasować idealny model dla siebie.

Dofinansowanie z NFZ na zakup peruki medycznej

Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania NFZ na kupno peruki medycznej. Refundacji podlegają peruki z włosów syntetycznych i naturalnych. Limit refundacji wynosi 250 złotych, zatem przy zakupie droższej peruki należy dopłacić za nią z własnej kieszeni.

Zatem można być kobiecą mając raka – właściwie dobrana peruka pomoże w przejściu choroby, której leczenie może powodować wypadanie włosów. Wysokiej jakości peruki medyczne to maksymalny komfort w tym trudnym czasie.

Leave a comment